Plakat promocyjny z informacjami o konkursie

Drodzy Państwo,

w związku z 70. rocznicą włączenia Okęcia i Włoch do Warszawy chcemy zaprosić Was do zabawy i sprawdzenia swojej znajomości historii dzielnicy Włochy w konkursie. Mogą też Państwo potraktować naszą zabawę jako przyczynek do bliższego poznania tej historii – w tym celu przygotowaliśmy spis lektur, dostępnych zarówno online jak i w Bibliotece.

Do konkursu można przystąpić wypełniając formularz elektroniczny dostępny pod adresem (LINK) lub formularz papierowy dostępny we wszystkich placówkach Biblioteki.

Na Państwa odpowiedzi – w obu formach – czekamy do 31 lipca 2021 roku.

Nagrody będą wręczone we wrześniu w czasie pikniku w Parku Kombatantów.

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem konkursu (link).

Spis pomocnych źródeł jest dostępny tutaj (link)

Logo Stowarzyszenia Sąsiedzkie Włochy z napisem Wystawa

24 czerwca o godz. 18.30 przy kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus od strony ul. ks. J. Chrościckiego odbędzie się wernisaż wystawy  „Dawne Miasto Ogród Włochy na fotografii”. Na 28 planszach przedstawiona zostanie historia i dawni mieszkańcy Miasta Ogrodu Włochy. Zdjęcia  będą umieszczane na ogrodzeniach prywatnych domów (ul. ks. J. Chrościckiego od nr 1 do nr 35 oraz ul. Popularna nr 4/6, i pomiędzy nr 21-43 i nr 46). Poszczególne plansze tematycznie będą związane z sąsiedztwem i stanowić będą zachętę do wejścia w głąb bocznych uliczek i aktywnego zwiedzania okolicy.

Litery B i O oraz liczby 2022

Od 15 czerwca zapraszamy do głosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2022.

Głosować można internetowo na stronie bo.um.warszawa.pl [link do strony] oraz papierowo w wybranym Urzędzie Dzielnicy. Głosować papierowo możesz tylko osobiście, okazując przed przekazaniem karty dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem.

Uśmiechnięta buzia

Drodzy Czytelnicy,

serdecznie zapraszamy do naszych placówek, które są czynne:

  • poniedziałki, środy, czwartki 13:00-20:00,
  • wtorki, piątki 9:00-15:00,
  • soboty 10:00-15:00 .

W Czytelni i Wypożyczalni Naukowej nr VI od soboty 15 maja można korzystać ze zbiorów na miejscu oraz ze stanowiska komputerowego.

W bibliotekach obowiązuje zakrywanie nosa i ust maseczką, odkażanie rąk, zachowanie dystansu społecznego min. 1,5 m oraz limit osób jednocześnie przebywających w placówce.

Prosimy o zapoznanie się z zasadami funkcjonowania Biblioteki dla użytkowników (link).

Okładka książki Nie tak dawno w Okęciu

Drodzy Państwo,

do Biblioteki dotarły już książki „Nie tak dawno w Okęciu”, cena książki to 40 zł.

Dystrybucję książek zaczynamy w czwartek 11 marca, we wszystkich placówkach bibliotecznych.

Zapraszamy osoby, które składały zamówienie w bibliotekach lub przez e-mail oraz wszystkich zainteresowanych.

Uśmiechnięta buzia

Zapraszamy wszystkie osoby ze szczególnymi potrzebami i dysfunkcjami lub osoby z nimi związane do wypełnienia krótkiej, anonimowej ankiety o ich potrzebach i dostępności naszej Biblioteki.

Logo Legimi

Rozdajemy kody!
Jak je dostać? Czytaj więcej...

Szanowni Państwo,

jest nam niezwykle miło, że możemy zaoferować Państwu również w 2021 roku bezpłatny dostęp do biblioteki ebooków Legimi.pl!

Od tego roku macie Państwo możliwość korzystania zarówno z ebooków jak i z audiobooków!

Legimi.pl posiada 60 000 tytułów literatury polskiej i zagranicznej, pięknej, popularnej, faktu, w tym ok. 4500 również w formie audiobooka. Nowości wydawnicze!

Plakat promocyjny z informacjami o spektaklach

Fundacja ART zaprasza na cykl spektakli teatralnych przy włochowskich placach zabaw. Spotkania odbędą się w ramach obchodów 70 lecia przyłączenia Włoch i Okęcia do Warszawy.

Logo Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora

W sytuacji epidemii ogłoszonej na terenie Polski, w celu zapewnienia komfortu i dostępu do konsultacji uruchomiono zastępczą formę porad cyfrowych dla seniorów w formie telefonicznej. Doradcy są dostępni dla seniorów w stałych godzinach funkcjonowania dotychczasowych dyżurów.

Włochy – wtorki 15:30-17:30 i środy 9:00 -13:00 tel. 694 135 045

Plakat informacyjny Dzielnicowego Zespółu „Warszawa Wspiera”

W związku z zaleceniem niewychodzenia z domu dla osób będących w grupie ryzyka zachorowania na COVID-19, pozbawionych opieki rodziny, znajomych lub sąsiadów, utworzono Dzielnicowy Zespół „Warszawa Wspiera”.
Misją zespołu jest realizacja spraw niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu - zakup leków, produktów spożywczych, wyrzucenie śmieci, itp.

Wszyscy potrzebujący mieszkańcy Włoch mogą zwracać się o pomoc telefonicznie:
(22) 443-44-98 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..