Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że w dniach 31.05.2018. (Boże Ciało) oraz 1.06.2018. Biblioteka będzie nieczynna.

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 27 maja 2018 r. od godz. 15.00 na "Piknik nie tylko z książką. Taneczna majówka we Włochach".

W programie:

Szanowni Państwo,

z największą przyjemnością informujemy, że Rada Miasta Stołecznego Warszawy na sesji w dniu 10 maja 2018 r. przyznała Bibliotece środki finansowe na organizację i wyposażenie nowej filii – Wypożyczalni nr 17 w Al. Jerozolimskich 200.

Nowa biblioteka będzie otwarta na jesieni.

Miło jest nam poinformować, że Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – edycja 2017” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu Biblioteka otrzymała nieodpłatnie 2 urządzenia z serii Czytak, które są przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące. Na podstawie umowy użyczenia nasze placówki będą wypożyczać Czytaki osobom niewidomym i słabowidzącym.

Szanowni Państwo, 

uprzejmie informujemy, że rozpoczęliśmy przygotowania do przeprowadzki Biblioteki z lokalu zastępczego w Al. Jerozolimskich 200  do naszej stałej siedziby w Pałacyku  przy ul. Chrościckiego 2 w Warszawie.

W związku z tym Biblioteka w Al. Jerozolimskich 200 jest już nieczynna.

Zapraszamy Państwa do korzystania z naszych 2 filii:

  • Wypożyczalni nr 28 przy ul. 1 Sierpnia 36A
  • Wypożyczalni nr 71 przy ul. Żwirki i Wigury 1 (róg ul. Astronautów)

Biblioteka w Pałacyku będzie otwarta w czerwcu, a o dokładnej dacie poinformujemy na stronie internetowej, profilu FB i na plakatach.

Terminy zwrotów wypożyczonych zbiorów są przesunięte na dzień 10 września 2018 r.

Szanowni Państwo,

Od dnia 08.03.2018 nr telefonu 22 863-89-61 do Biblioteki przy Al. Jerozolimskich 200 jest nieaktywny.

Proszę korzystać z numeru telefonu 22 863-89-62.

Przepraszamy za utrudnienia.

Plakat Sali Zabaw Ale Fun

Drodzy Państwo,

jest nam niezmiernie miło poinformować, że Sala Zabaw Ale Fun przy Al. Jerozolimskich 200 udziela 15% rabatu wszystkim czytelnikom do lat 12-tu na „wejście na czas nieograniczony”, po okazaniu Karty Czytelnika Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy. Polecamy!

Więcej informacji o ofercie Sali Zabaw Ale Fun.