Dostępność architektoniczna Wypożyczalni nr 28

Lokalizacja i dojazd

Budynek znajduję się przy ulicy 1. Sierpnia 36A. Oddalony jest o około 50 lub 250 m od przystanków linii 154 oraz 228. Przystanek nosi nazwę Jadwisin.

Wejście

Wejście główne posiada schody z poręczami oraz podjazd dla wózków. Na drugie piętro prowadzą schody z poręczami oraz widna z oznaczeniami Braillem. Wypożyczalnia znajduje się po lewej stronie od wyjścia z windy.

Dostępność pomieszczeń

Główne punkty obsługi czytelników oraz regały z książkami są dostępne bez przeszkód architektonicznych. Dla osób na wózkach dostępne są wszystkie korytarze i pomieszczenia przeznaczone dla czytelników. Brak jest informacji wizualnej, dotykowej oraz głosowej o rozkładzie pomieszczenia. W lokalu nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących. Do budynku nie można wprowadzać zwierząt.

Toaleta

Placówka nie posiada toalety dla osób niepełnosprawnych. Alternatywą jest skorzystanie z toalety Domu Kultury znajdującego się na 3 piętrze.

Parking

Pod budynkiem znajdują się 2 miejsca dla osób niepełnosprawnych, a po drugiej stronie ulicy kolejne.

Inne udogodnienia

  • Czytak - to przenośny, bardzo prosty w obsłudze odtwarzacz mp3 z głośnikiem. Na Czytaku posłuchasz audiobooków, muzyki, słuchowisk czy podcastów. Więcej informacji na stronie Czytak.com.pl
  • Książki z powiększonym drukiem dla osób słabiej widzących – seria Duże Litery.